A Terasz-csoport:     | www.kertpont.hu | www.terasz.hu |
A kezdőlapra



"A sakk a logika művészete." 
hírek, cikkek
szövetségi hírek
ez történt...
e-mail interjúk
interjúk
archívum
kezdők
haladók
túrák
heti feladvány
a hét elemzése
csapatbajnokság
Budapest, 2003
cikkek, partik
történet
Bled, 2002
világbajnokok
KO-világbajnokok
magyar sakkozók
külföldi sakkozók
in memoriam
képzőművészet
új könyvek
humor
ajánlott linkek
fórum
keres - kínál
Kattintson ide a megrendeléshez!
Kattintson ide a megrendeléshez!

Beszámolók / CERBONA SZENNAPACK Open, Kaposvár, 2002 / CERBONA SZENNAPACK Open, Kaposvár, 2002
Kaposvár, 2002
A kilencedik (utolsó) forduló eredményei:

Székely Ferenc - Vidéki Sándor 0,5-0,5
A nyitólépesek után a két játékos nem erőltette a játékot, gyors döntetlennel zárult a parti. Vidéki Sándor számára a döntetlen is elég volt a végső győzelem megszerzéséhez.


Vidéki Sándor, nemzetközi mester
Végig vezetve, 9-ből 7 ponttal, biztosan győzött


Okhotnik Vladimir-Györkös Lajos 0-1
A második hely volt a tét, ennek megfelelően megalkuvás nélküli, éles küzdelem jellemezte a játékot. A sötét bábok irányítója - aki ezen a versenyen végig kiemelkedő formában játszott - szélső gyalogjaink következetes felvonultatásával szerzett döntő anyagi előnyt.

Sikula Vaszilij-Jovanovic Zoran 0,5-0,5
Bátortalan kísérletező lépések után következett a békés megegyezés.

Butunoi Alexandru - Mrkonic Nenad 0-1
A sötét színű bábok horvát irányítójának a norma teljesítése volt a tét.

Erdős Voktor - Kincs Imre 0,5-0,5
Iván Attila - Amrein Roland 0-1
Kovács Előd - Manescu Tiberiu 0-1
Szarvas Zoltán - Veress Róbert 0,5-0,5
Balogh Emese - Reiss Tibor 0,5-0,5
Bellán István - Kakuk Sándor 1-0
Néber Ákos - Csizmadia László 0,5-0,5
Béres Kornél - Faddi Levente 0,5-0,5
Csikós Gergő - Tancsa Róbert 0-1
Neményi Ernő - Erdélyi Sándor 0,5-0,5
Zanaty Péter - Néber Zsolt 0,5-0,5
Csorbai Attila - Schlegl Ottó 1-0
Kadlicskó József - Zámodics Ferenc 1-0

A torna végeredménye
(az első tizenkét versenyző sorrendje):
1. Vidéki Sándor 7,0 pont
2. Györkös Lajos 6,5 pont
3. Sikula Vaszilij 6,0 pont
4. Mrkonjic Nenad 6,0 pont
5. Székely Ferenc 6,0 pont
6. Okhotnik Viktor 5,5 pont
7. Manescu Tiberiu 5,5 pont
8. Jovanovic Zoran 5,5 pont
9. Amrein Roland 5,5 pont
10. Erdős Viktor 5,0 pont
11. Kincs Imre 5,0 pont
12. Veress Róbert 5,0 pont

A "B" csoport díjazott versenyzői:

1. Sinka Csaba 7,0 pont
2. Kőnig Balázs 6,5 pont
3. Horváth Kálmán 6,5 pont
4. Solti László 6,0 pont
5. Gyugyi Péter 6,0 pont
6. Lukács József 6,0 pont

A "C" (ifjúsági) csoport helyezettjei:

1. Haszon Ábel 7,0 pont
2. Györki Gergely 7,0 pont
3. Györki Attila 6,5 pont



>> ESEMÉNYNAPTÁR
KEZDŐKNEK
- regisztráció -