A Terasz-csoport:     | www.kertpont.hu | www.terasz.hu |
A kezdőlapra



"A sakk a logika művészete." 
hírek, cikkek
szövetségi hírek
ez történt...
e-mail interjúk
interjúk
archívum
kezdők
haladók
túrák
heti feladvány
a hét elemzése
csapatbajnokság
Budapest, 2003
cikkek, partik
történet
Bled, 2002
világbajnokok
KO-világbajnokok
magyar sakkozók
külföldi sakkozók
in memoriam
képzőművészet
új könyvek
humor
ajánlott linkek
fórum
keres - kínál
Kattintson ide a megrendeléshez!
Kattintson ide a megrendeléshez!

Csapatbajnokság
Országos Csapatbajnokság, 2002/2003
2003. január 19-én az 5-ik fordulóval folytatódott a 2002/2003-as országos csapatbajnokság. Lejátszották az elmaradt mérkőzéseket és ezzel bekerültek a hiányzó eredmények a táblázatokba. Az első osztályban a listavezető Csuti-Hydrocomp SK a Vasas elleni nagyarányú győzelmével (10½-1½) megerősítette helyét a tabellán. Hajdúböszörményben a nagykanizsaiak is nyerni tudtak, és ezzel biztos másodikak. Az újoncnak számító egyetemisták kiesési rangadón értékes győzelmet arattak a Gödöllő ellen.

A rendelkezésemre álló mérkőzések táblánkénti eredményei:

Vasas-Novák Rt. - Csuti-Hydrocomp SK
0 Jakab Attila Portisch Lajos 1
½ Szabó Zsolt József Sax Gyula ½
0 Banas Jan Stohl Igor 1
½ Péter Ambrus Horváth Ádám ½
0 Bernei András Horváth Csaba 1
0 Káposztás Miklós Grószpéter Attila 1
0 Horváth Júlia Horváth Gyula 1
0 Gyurkovics Miklós Horváth Tamás 1
0 Besztercsényi Tibor Pálkövi József 1
0 Binder Tamás Csiszár Csaba 1
0 Létay Gyula Mészáros Tamás 1
½ Balogh Márton Horváthné Forgó Éva ½
10½
Hajdúböszörmény - Nagykanizsa Tungsram SK
0 Estrada Julian Vajda Levente 1
½ Ohotnyik Vlagyimir Almási István ½
½ Forintos Győző Flumbort András ½
½ Kiss Pál Horváth Péter ½
0 Mester Gyula Bokros Albert 1
1 Emődi Barnabás Kustár Sándor 0
0 Popovics Ádám Krutti Valér 1
½ Ballai Zsolt Krizsány László ½
0 Váradi Viktor Vajda Szidónia 1
½ Gál József Végh Endre ½
½ Göcző Melinda Bagonyai Attila ½
0 Kovács Márton Bánusz Tamás 1
4 8

A forduló legnagyobb arányú győzelmét az NB II. Barcza csoportjában a 4. helyen álló Kazincbarcika aratta a 3. helyezett Tiszaújváros SC otthonában, mindössze fél pontot engedélyeztek vendéglátóiknak (11½-½). Ugyanebben a csoportban még egy meglepetés született, az utolsó helyen álló Hajdúböszörmény II. csapata 9½-2½ arányban bizonyult jobbnak a Karcagnál.

Az NB II. Erkel csoportjában az élen álló Vác csapatát a 8. helyezett MAFC nagy arányban, 9-3-ra verte, így a Vasútépítők csapata ugrott az élre. Ebben a csoportban a legtömörebb az élmezőny, az első és nyolcadik helyezett között mindössze 3½ pont a különbség.

Az NB II. Széchenyi csoportjában is változás történt az élen, a zalai rangadón a Keszthelyi Spartacus nagyarányú győzelmével a Zala Volán ellen (9½-2½) átvette a vezetést a Sárvártól.
Az alábbi kép az NB I/B Charousek csoportjának Szenna Pack – Lenti mérkőzésén, Kaposvárott készült:


Világos: Vuckó József (Lenti), sötét: Néber Ákos(Szenna Pack)

A táblánkénti eredmények:

5. forduló, 2003. január 19.
NB I.
Szabó László csoport
Elhalasztott mérkőzés:    
ASE Paks Honvéd
Vasas-Novák Csuti-Hydrocomp 10½
4 Hajdúböszörmény Nagykanizsa 8
BEAC Gödöllõ
6 ASE Paks Haladás 6
* Miskolci SSC PMSE Ant. Hun. *
5 Statisztika Honvéd 7
     
A bajnokság állása:
     
1. Csuti-Hydrocomp   42
2. Nagykanizsa   35,5
3. Haladás   33
4. ASE Paks   32,5
5. Hajdúböszörmény   32,5
6. Honvéd   31,5
7. Statisztika   31
8. Vasas-Novák   26,5
9. BEAC   24,5
10. Gödöllő   23,5
11. Miskolci SSC   20(12)*
12. PMSE Ant. Hun.   15,5(12)*
     
* A Miskolc-PMSE meccset 2003. febr. 1-én játszák.
     
NB I/B.
Charousek csoport
Elhalasztott mérkőzések:  
ASE Paks II. Gyõri Elektromos
Király Sakk ASE Paks II.
5 Mat(t)ador Csuti II. 7
9 Szenna Pack Lenti 3
Tapolca Géniusz Tata
4 ASE Paks II. Tabáni Spartacus 8
Pénzügyõr Király Sakk
4 Vízügyi SC Gyõri Elektromos 8
     
A csoport állása:
     
1. Szenna Pack   40
2. Csuti II.   35
3. Tabáni Spartacus   35
4. Pénzügyőr   34
5. Tapolca   33
6. ASE Paks II.   30,5
7. Mat(t)ador   29,5
8. Vízügyi SC   29
9. Gyõri Elektromos   28
10. Király Sakk   22,5
11. Géniusz Tata   22
12. Lenti   21,5
     
Maróczy csoport
Elhalasztott mérkőzés:  
Heves Makói VSE
KEVITERV Dunaharaszti
7 HÜSI Mátra 5
Heves Sárospatak
4 Hódmezõvásárhely Makói VSE 8
Fót Biogál
5 Statisztika II. Edelény 7
     
A csoport állása:
     
1. Makói VSE   42
2. Statisztika II.   36
3. Dunaharaszti   35,5
4. Sárospatak   33
5. Edelény   30
6. Fót   29,5
7. Biogál   28
8. Hódmezõvásárhely   28
9. Mátra SE   28
10. KEVITERV   26
11. HÜSI   24,5
12. Heves   19,5
     
NB II.
Tóth László csoport
7 GYDSE Orosházi MTK 5
Újszászi VVSE Szarvasi SE
5 Szentesi SSC Békési TE 7
5 Battonya Makó SVSE II. 7
7 TÁKISZ SE Bege Márton SE 5
Köszolg Kkhalas Széchenyi Kkmét
     
A csoport állása:
     
1. Újszászi VVSE   40,5
2. TÁKISZ SE   36,5
3. Széchenyi Kkmét   36
4. Békési TE   34
5. GYDSE   32
6. Orosházi MTK   30
7. Battonya   29
8. Makó SVSE II.   29
9. Bege Márton SE   27,5
10. Köszolg Kkhalas   26,5
11. Szentesi SSC   22
12. Szarvasi SE   17
 
Asztalos csoport
Elhalasztott mérkőzés:  
Gépelem SE Decs 1990
6 Gépelem SE Koppány SE 6
Szenna Pack II. Baja SVSC
Karmin SE Pannonpower SE
4 Kaposvári SE Nagyatádi VSK 8
Komlói Bányász Decs 1990
5 Kalocsai SE Varga-Márfy FSE 7
     
A csoport állása:
     
1. Decs 1990   42
2. Nagyatádi VSK   37
3. Varga-Márfy FSE   36,5
4. Pannonpower SE   35,5
5. Kalocsai SE   30
6. Baja SVSC   28
7. Szenna Pack II.   28  
8. Gépelem SE   26,5
9. Koppány SE   25,5
10. Komlói Bányász   25
11. Kaposvári SE   24  
12. Karmin SE   22
     
Barcza csoport
Elhalasztott mérkőzés:  
4 Hböszörmény II. EMSE 8
Hajdúszoboszló EMSE
Hböszörmény II. Karcagi SE
4 Debreceni EAC Piremon SE 8
Debreceni Betû Szabolcs Volán
½ Tiszaújvárosi SC Kazincbarcika 11½
Tiszavasvári SE Nádudvari SE
     
A csoport állása:
     
1. Piremon SE   40,5
2. Kazincbarcika   39
3. Debreceni Betû   35,5
4. Debreceni EAC   33,5
5. Hajdúszoboszló   32,5
6. EMSE   30,5
7. Tiszaújvárosi SC   29
8. Hböszörmény II.   25
9. Tiszavasvári SE   25
10. Nádudvari SE   23,5  
11. Szabolcs Volán   23,5  
12. Karcagi SE   22,5
     
Breyer csoport
Szentendrei SI Péti MTE
Százhalombatta ZOLTEK SE
8 Barcza GSC Vértesi Erõmû 4
4 Komáromi AC Tököl VSK 8
4 Dunaharaszti II. Láng Vasas 8
Vízügyi SC II. Turul SE
     
A csoport állása:
     
1. Vízügyi SC II.   37
2. Barcza GSC   35
3. Láng Vasas   33,5
4. Százhalombatta   33,5
5. Szentendrei SI   32,5
6. Dunaharaszti II.   31,5
7. Vértesi Erőmű   30
8. Tököl VSK   28,5
9. Turul SE   27,5
10. ZOLTEK SE   26
11. Péti MTE   23,5
12. Komáromi AC   21,5
 
Erkel csoport
3 Poli-Mix Vác MAFC 9
6 Garancia VSC Füzesabonyi SC 6
5 BEAC II. Gödöllői EAC II. 7
Szekuritás SK Vasútépítõ
8 Pénzügyõr II. Michelin Hun. SC 4
7 Hatvani SK Kárpáti Ernõ SE 5
     
A csoport állása:
     
1. Vasútépítõ   35
2. Füzesabonyi SC   34
3. MAFC   33,5
4. Pénzügyőr II.   33,5
5. Szekuritás SK   33,5
6. BEAC II.   32
7. Gödöllői EAC II.   31,5
8. Poli-Mix Vác   31,5
9. Garancia VSC   26,5
10. Michelin Hun. SC   24
11. Hatvan-Pásztó   22,5
12. Kárpáti Ernõ SE   22,5
 
Széchenyi csoport
Haladás VSE II. Bányász SK Ajka
3 Arborétum Aquapr.-Nyugatker 9
Lövő SE HEMO Veszprém
Gyõri Vízügy Sakk Club Sárvár
Zala Volán TE Keszthelyi Spartacus
8 Szentgotthárd Flesch Károly SE 4
A csoport állása:
     
1. Keszthelyi Spart.   41,5
2. Sakk Club Sárvár   40
3. Aquapr.-Nyugatker   37
4. Szentgotthárd   30
5. Haladás VSE II.   29,5
6. Lövő SE   29,5
7. Zala Volán TE   27,5
8. HEMO Veszprém   27
9. Gyõri Vízügy   26
10. Flesch Károly SE   25,5
11. Bányász SK Ajka   25
12. Arborétum   21,5
 


Honfi György


>> ESEMÉNYNAPTÁR
KEZDŐKNEK
- regisztráció -