A Terasz-csoport:     | www.kertpont.hu | www.terasz.hu |
A kezdőlapra



"A sakk a logika művészete." 
hírek, cikkek
szövetségi hírek
ez történt...
e-mail interjúk
interjúk
archívum
kezdők
haladók
túrák
heti feladvány
a hét elemzése
csapatbajnokság
Budapest, 2003
cikkek, partik
történet
Bled, 2002
világbajnokok
KO-világbajnokok
magyar sakkozók
külföldi sakkozók
in memoriam
képzőművészet
új könyvek
humor
ajánlott linkek
fórum
keres - kínál
Kattintson ide a megrendeléshez!
Kattintson ide a megrendeléshez!

Szövetségi hírek
A hazai ifjúsági csapatok 2002. évi rangsora
A Magyar Sakkszövetség első ízben a korábban közétett pontozásos módszer segítségével megállapította a Magyar Ifjúsági Csapatok rangsorát. Ebben a rangsorban a szakosztályok ifjúsági munkáját rangsoroltuk a 2002. évi sikereik alapján. Kizárólag azokat a sikereket vettük számításba, melyek hivatalosak voltak: Magyar Bajnokságok, Európa- és Világbajnokságok, Sakkolimpia. A sikerek születhettek korosztályos- vagy felnőtt versenyen, klasszikus vagy akár villámtempóban. Ezeket a kritériumokat mi is úgy húztuk meg, mint ahogy a GYISM azt a számunkra megállapítja.

A lista nem végleges, észrevételt lehet tenni a Magyar Sakkszövetségben!

A pontrendszert az alábbi javaslat tartalmazza:

JAVASLAT
A Sakkszakosztályok Ifjúsági Eredményeinek Pontozásos Rangsorolására


Az értékelés a szakosztályok ifjúsági játékosainak (20 év alattiak kizárólag) eredményeit összesíti minden év január 1 – december 31 között.

Figyelembe vett eredmények és körülmények:
- hazai vagy nemzetközi ifjúsági bajnokságok,
- egyéni vagy csapatbajnokságok, nemzeti válogatottban megszerzett sikerek,
- ifjúsági és felnőtt bajnokságok,
- időbeosztás (hagyományos, rapid, villám),
- megszerzett felnőtt minősítések

Alappontszámok: Hagyományos, legalább 90-90 perc tempó mellett, a Magyar Korosztályos Bajnokságon elért helyezés után járó pontszámok:
1. hely után: 10 pont
2. hely után: 7 pont
3. hely után: 5 pont
4. hely után: 3 pont
5. hely után: 2 pont
6. hely után: 1 pont

Szorzók:
Egyéni Korosztályos Európa-bajnokság: 3
Egyéni Korosztályos Világbajnokság: 5

A szakosztály színeiben elért csapatsikerek utáni szorzó:
Magyar bajnokság: 3
Európa-bajnokság: a táblaszámmal megegyező szám
Világbajnokság: a táblaszám kétszeresével megegyező szám

A nemzeti ifjúsági válogatott tagjaként elért nemzetközi sikerek utáni szorzó: megegyezik a megfelelő egyéni ifjúsági nemzetközi versenyek szorzójával

A nemzeti felnőtt válogatott tagjaként elért nemzetközi sikerek utáni szorzó:
a megfelelő ifjúsági nemzetközi versenyek szorzójának háromszorosa (VB = Olimpia)

Felnőtt egyéni bajnokságokon elért sikerek utáni szorzó: a megfelelő ifjúsági bajnokságok szorzójának háromszorosa

Rapid hazai és nemzetközi egyéni- és csapatbajnokságok szorzói: a megfelelő hagyományos sakkban elért pontszámok X 0,5

Villám hazai és nemzetközi egyéni- és csapatbajnokságok szorzói: a megfelelő hagyományos sakkban elért pontszámok X 0,3

A fentiek értelmében egy egyéni vagy csapatsiker után járó pontszámot a következő módon számíthatjuk ki. A helyezés után járó alappontszámot megszorozzuk a verseny jellegének megfelelő szorzókkal:
egyéni vagy csapatversenynek megfelelő szorzóval;
hazai vagy nemzetközi versenynek megfelelő szorzóval;
felnőtt vagy ifjúsági versenyek szorzójával;
hagyományos vagy rapid vagy villámversenynek megfelelő szorzóval.

Példák:
I. Korosztályos Rapid EB IV. helyezés:

alappontszám (3) X EB (3) X rapid (0,5) = 4,5 pont

II. Felnőtt Villám Világbajnokság V. helyezés:

alappontszám (2) X VB (5) X felnőtt (3) X villám (0,3) = 9 pont

III. Felnőtt Sakkolimpián (= VB) a magyar csapat tagjaként 2. helyezés:

alappontszám (7) X VB (5) X felnőtt (3) = 105

Az év során megszerzett női- és férfi felnőtt minősítések után járó pontszámok.
FIDE-mester: 3 pont
nemzetközi mester: 6 pont
nemzetközi nagymester: 12 pont

Minden játékos kizárólag annak a szakosztálynak szerez pontokat, mely szakosztálynál játékengedéllyel játszik. Tehát ahol vendégjátékosként játszik egy játékos, ott a sikerei nem beszámíthatóak.

Átigazolás esetére: a sikerek után járó pontokat a játékos annak a szakosztálynak szerzi, melynek színeiben a sikeres verseny idején játékengedéllyel bír.

A minősítések megszerzése után járó pontokat az a szakosztály kapja, ahol a játékos a minősítés felterjesztésének pillanatában játékengedéllyel sakkozott.

Megjegyzések:
1. Ez a pontozásos módszer kizárólag a szakosztály versenysportban mutatott eredményességét méri.
2. A 2002. év ranglistáját már ezzel a pontszámítással szeretnénk kialakítani.

Ezek után nézzük a rangsort!


MAGYAR IFJÚSÁGI CSAPATOK 2002 ÉVI RANGSORA
Csapat neve,                  játékosok neve verseny helyezés pontszám
1. ASE Paks 251
Ifjúsági csapatbajnokság 1. 30
Berkes Ferenc VB U18 1. 50
VB U 20 6. 5
GM cím 12
Felnőtt OB 4. 9
Csapat EB 4. 9
OB U20 1. 10
Dembo Yelena Olimpia 5. 30
rapid EB U20 1. 15
Felnőtt OB 4. 9
Simon Zsuzsa OB U18 2. 7
OB U20 3. 5
Csapat EB 6. 3
Papp Gábor OB U16 1. 10
OB U20 4. 3
Fodor Tamás OB U12 2. 7
rapid OB U12 1. 5
Papp Judit OB U18 1. 10
Szabó Krisztián rapid EB U14 5. 3
OB U14 4. 3
rapid OB U14 2. 3,5
rapid csapat EB 2. 11
Fodor Ádám OB U10 5. 2
2. Makói SVSE 85
Ifjúsági csapatbajnokság 6. 3
Erdős Viktor VB U14 6. 5
rapid EB U16 1. 15
rapid OB U16 1. 5
csapat EB 4. 9
OB U20 6. 1
villám  EB 3. 4,5
Tóth Lili OB U16 1. 10
OB U20 1. 10
Csapat EB 6. 3
rapid OB U16 2. 3,5
Erdős Boglárka rapid EB U10 4. 4,5
OB U10 1. 10
Szalai Viktor rapid OB U16 5. 1
Virág Tímea rapid OB U18 6. 0,5
3. Első Miskolci S.I. 71,5
Szabó Leon rapid EB U10 1. 15
OB U10 1. 10
rapid OB U10 3. 2,5
Papp Ábel EB U10 5. 6
rapid EB U10 4. 4,5
OB U10 2. 7
rapid OB U10 1. 5
Huszár Réka rapid EB U 8 1. 15
rapid OB U 8 1. 5
rapid OB U 9 4. 1,5
4. Haladás VSE Szombathely 59,5
Ifjúsági csapatbajnokság 5. 6
Horváth Réka rapid felnőtt OB 2. 11
Horváth Orsolya OB U14 1. 10
Remete Zsuzsa EB U14 6. 3
OB U14 2. 7
Sólyomvári Roxane  OB U14 3. 5
Remete Eszter OB U20 4. 3
OB U18 6. 1
Szekeres Nóra OB U12 5. 2
rapid OB U12 4. 1,5
Varga Viktória rapid OB U18 3. 2,5
Németh Miklós OB U16 5. 2
Takó Helga OB U16 5. 2
Vadász Á. rapid OB U 8 4. 1,5
Káply Mátyás rapid OB U10 4. 1,5
Nagy Gábor rapid OB U 8 5. 1
5. Csepeli TK 50
Ignácz Mária VB U12 6. 5
EB U12 5. 6
rapid EB U12 4. 4,5
rapid csapat EB 2. 11
OB U12 1. 10
rapid OB U14 2. 3,5
csapat EB 6. 3
Ignácz Rózsa rapid OB U12 2. 3,5
Juhász Zsuzsa OB U16 6. 1
rapid OB U16 3. 2,5
Zsigó Anndrás rapid OB U12 6. 0,5
6. TUNGSRAM SK Nagykanizsa 49,5
Ifjúsági csapatbajnokság 2. 21
Flumbort András OB U18 1. 10
Csapat EB 4. 9
IM cím 6
Nyizsnyik Bence rapid OB U 8 2. 3,5
7. Statisztika PSC 44
Zentai György rapid EB U16 2. 11
OB U16 2. 7
rapid OB U16 2. 3,5
Schneider Vera OB U16 4. 3
rapid OB U16 1. 5
Medvegy Judit OB U18 4. 3
Sipos István OB U16 4. 3
rapid OB U16 4. 1,5
Bíró Mária OB U10 4. 3
Izsó Dániel OB U12 6. 1
rapid OB U12 5. 1
Székely Fruzsina rapid OB U10 3. 2,5
8. Postás Matáv 42,5
Gara Anita Olimpia 5. 30
Bérczés Dávid OB U12 1. 10
rapid OB U12 3. 2,5
9. Decs 1990 42
Ifjúsági csapatbajnokság 3. 15
Rudolf Anna OB U20 2. 7
OB U16 3. 5
Sebestyén Balázs OB U16 3. 5
OB U20 5. 2
FM cím 3
Pap Gyula OB U16 3. 5
10. Barcza-BEAC 40,5
Ifjúsági csapatbajnokság 4. 9
Boros Dénes OB U14 2. 7
rapid OB U14 1. 5
OB U20 3. 5
Révész Kinga OB U14 5. 2
rapid OB U14 5. 1
Antal Ágnes OB U20 5. 2
Radnai Ádám OB U14 6. 1
rapid OB U14 5. 1
Rácz Gábor rapid OB U 8 3. 2,5
Martin Dóra rapid OB U 8 4. 1,5
rapid OB U 9 5. 1
Hönsch Kamilla OB U10 6. 1
rapid OB U10 6. 0,5
Dvornitzki Bea OB U14 6. 1
11. Székesfehérvár 38
Szabó Noémi rapid EB U10 2. 11
OB U10 2. 7
rapid OB U10 4. 1,5
rapid OB U 9 1. 5
Dudás Eszter rapid EB U12 2. 11
OB U12 6. 1
rapid OB U12 3. 2,5
12. Hevesi SE 28,5
Bakos Balázs rapid EB U12 4. 4,5
rapid csapat EB 2. 11
rapid OB U12 2. 3,5
Balsai Nikolett OB U12 2. 7
Besnyő Márton rapid OB U18 3. 2,5
Tóth Dániel rapid OB U14 6. 0,5
13. Hódmezővásárhelyi SSE 21,5
Horváth László rapid EB U14 4. 4,5
rapid csapat EB 2. 11
villám EB 3. 4,5
OB U14 5. 2
14. Hajdúböszörmény 20,5
Popovics Ádám OB U16 6. 1
Rapid OB U16 3. 2,5
Csapat EB 4. 9
FM cím 3
Kovács Márton OB U18 3. 5
15. Miskolci SSC 18,5
Antal Gergely csapat EB 4. 9
OB U20 2. 7
Váradi Alexandra rapid OB U18 4. 1,5
OB U20 6. 1
16. Vízügy 13,5
Stark Ágnes rapid OB U18 1. 5
OB U18 5. 2
Gara Anita felnőtt OB 5. 6
Bednai Dezső rapid OB U16 6. 0,5
 
17. Spectrum Honvéd 12,3
Balogh Csaba rapid felnőtt OB 4. 4,5
villám felnőtt OB 5. 1,8
IM cím 6
18. Szentendre 12
Veszprémi András OB U10 6. 1
rapid OB U10 5. 1
Jámbor Zsuzsa OB U10 4. 3
rapid OB U10 2. 3,5
Hönsch Kamilla rapid OB U9 2. 3,5
19. Tabáni Spartacus 11,5
Kiss Kinga OB U12 3. 5
rapid OB U12 1. 5
Németh Viktória rapid OB U14 4. 1,5
20-23. Széchenyi SE Kecskemét 10,5
Bolváry Tamara OB U16 2. 7
Varga Klára rapid OB U 8 2. 3,5
20-23. Dunaújváros Királysakk SE 10,5
Csathó Lotti OB U10 3. 5
rapid OB U10 1. 5
Hujber Gyula rapid OB U18 6. 0,5
20-23. HÜSI SC 10,5
Erdélyi Zombor OB U18 4. 3
rapid OB U18 1. 5
Csata Marcell rapid OB U 9 3. 2,5
20-23. Portál SE Szeged 10,5
Barcsi Judit rapid OB U18 2. 3,5
Csirik András rapid OB U 9 2. 3,5
Guld Attila rapid OB U18 4. 1,5
Tanács Anna rapid OB U10 5. 1
Leindler Dorottya rapid OB U12 6. 0,5
Oláh János rapid OB U 9 6. 0,5
24. Dunaharaszti MTK 10
Gonda László OB U14 1. 10
25-27. Pécs Pannonpower 7,5
Bánusz Tamás OB U14 3. 5
rapid OB U14 3. 2,5
25-27. Géniusz SE Tata 7,5
Baranya Fanni rapid OB U14 1. 5
Kovács Dávid rapid OB U16 4. 1,5
Sztruhár Zsuzsa rapid OB U16 5. 1
25-27. Vác 7,5
Prohászka Péter OB U10 4. 3
rapid OB U10 2. 3,5
Dér Ágoston rapid OB U 9 5. 1
28. Csuti SK Zalaegerszeg 7
Mészáros Tamás OB U18 2. 7
29-31. Sárospataki ESE 6
Hidegh Eszter OB U18 3. 5
Könnyű János OB U18 6. 1
29-31. Flesch Károly SE Mosonmagyaróvár 6
Harsányi Kinga OB U14 4. 3
rapid OB U14 3. 2,5
Tóth Alexandra rapid OB U 8 6. 0,5
29-31. Baja 6
Vincze Andrea rapid OB U 8 3. 2,5
rapid OB U 9 3. 2,5
Novák Fanni rapid OB U 8 5. 1
32. Komárom 5,5
Bagi Máté rapid OB U 8 1. 5
Simonics T. rapid OB U14 6. 0,5
33-34. Securitas SE Jászberény 5
Dobák Dániel rapid OB U 9 1. 5
33-34. Garancia SE Salgótarján 5
Istvanovszky Martin  OB U10 3. 5
35. Tapolca 4
Gyarmati János OB U12 5. 2
rapid OB U12 4. 1,5
Jáchym Dorina rapid OB U16 6. 0,5
36-37. Szatymaz 3,5
Tóth Péter rapid OB U18 2. 3,5
36-37. Kinizsi Szabadegyháza 3,5
Huszár Georgina rapid EB U10 5. 3
rapid OB U 9 6. 0,5
38-39. Mátra SE Gyöngyös 3
Leviczki Tibor OB U18 5. 2
rapid OB U18 5. 1
38-39. Tamási SE 3
Kiss Lajos OB U12 4. 3
40-41. Balatonboglár 1,5
Haszon Dávid rapid OB U 9 4. 1,5
40-41. Örökösföld Nyíregyháza 1,5
Szoboszlai Kitti rapid OB U18 4. 1,5
42-43. Edelényi VSE 1
Galkó Ágnes rapid OB U18 5. 1
42-43. Jánoshalma 1
Ruszin Anna rapid OB U12 5. 1
44-45. Hajdúszoboszló 0,5
Árva Gergő rapid OB U10 6. 0,5
44-45. Kalocsa 0,5
Eltigani Amir rapid OB U 8 6. 0,5


Kállai, Honfi



>> ESEMÉNYNAPTÁR
KEZDŐKNEK
- regisztráció -