A Terasz-csoport:     | www.kertpont.hu | www.terasz.hu |
A kezdőlapra



"A sakk a logika művészete." 
hírek, cikkek
szövetségi hírek
ez történt...
e-mail interjúk
interjúk
archívum
kezdők
haladók
túrák
heti feladvány
a hét elemzése
csapatbajnokság
Budapest, 2003
cikkek, partik
történet
Bled, 2002
világbajnokok
KO-világbajnokok
magyar sakkozók
külföldi sakkozók
in memoriam
képzőművészet
új könyvek
humor
ajánlott linkek
fórum
keres - kínál
Kattintson ide a megrendeléshez!
Kattintson ide a megrendeléshez!

Csapatbajnokság
Országos Csapatbajnokság, 2002/2003
A Sakkolimpia miatt csaknem egy hónapos szünetre kényszerült a honi bajnokság, 2002. november 24-én a 3-ik fordulóval folytatódtak a küzdelmek. Az egyik legérdekesebb mérkőzésnek a listavezető Hajdúböszörmény és a tavalyi bajnok Csuti SK meccse ígérkezett. Nagy szeretettel fogadták a zalaiakat Hajdúböszörményben, és a város polgármestere személyesen tette meg az első lépést Portisch Lajos tábláján. A kabalalépés azonban nem segített… A Csuti SK magabiztosan 9-3-ra győzött és ezzel átvette a vezetést az idei bajnokságban.

A részletes eredmények:

Hajdúböszörmény - Csuti-Hydrocomp SK
0 Ohotnyik Vlagyimir Portisch Lajos 1
0 Forintos Győző Stohl Igor 1
0 Kiss Pál Horváth József 1
0,5 Sikula Vaszilij Horváth Ádám 0,5
0,5 Mester Gyula Horváth Csaba 0,5
0,5 Emődi Barnabás Grószpéter Attila 0,5
0,5 Popovics Ádám Horváth Gyula 0,5
0 Váradi Viktor Horváth Tamás 1
0 Gál József Csiszár Csaba 1
0,5 Göcző Melinda Horváth Sándor 0,5
0 Kovács Márton Mészáros Tamás 1
0,5 Molnár B Porubszky Mária 0,5
3 9

A Miskolc csapata leült a harmadik fordulóban, bár kikaptak a Statisztika ellen. Ez a tény azért örvendetes, mert aggasztó hírek kaptak szárnyra az utóbbi időben a borsodi csapattal kapcsolatban. A BEAC-ot a Haladás 10-2-re kiütötte. A Nagykanizsa Tungsram SE Gödöllőn erősen tartalékos csapattal is magabiztosan nyert és feljött a tabellán a második helyre.

Egy kép a bajnokság 3. fordulójából, amely az NB I/B Charousek csoportjának Tata-Lenti mérkőzésén készült:


A Tata – Lenti mérkőzés egyik pillanata

A 3. forduló eredményei:


3. forduló, 2002. november 24.
NB I.
Szabó László csoport
3 Hajdúböszörmény Csuti-Hydrocomp 9
2 BEAC Haladás 10
7 Vasas-Novák PMSE Ant. Hun. 5
ASE Paks Honvéd *
4,5 Miskolci SSC Statisztika 7,5
4,5 Gödöllõ Nagykanizsa 7,5
     
* 2003. január 5-re elhalasztva
     
A bajnokság állása:
     
1. Csuti-Hydrocomp   22,5
2. Nagykanizsa   21,5
3. Hajdúböszörmény   20
4. Haladás   20
5. Statisztika   20
6. Vasas-Novák   20
7. Gödöllő   15,5
8. Miskolci SSC   15
9. BEAC   14
10. PMSE Ant. Hun.   12,5
11. ASE Paks   12(12)
12. Honvéd   11(12)
     
NB I/B.
Charousek csoport
6 Szenna Pack Csuti II. 6
4,5 Tapolca Tabáni Spartacus 7,5
7,5 Mat(t)ador Király Sakk 4,5
ASE Paks II. Gyõri Elektromos *
6,5 Pénzügyõr Vízügyi SC 5,5
7,5 Géniusz Tata Lenti 4,5
     
* 2002. december 15-re elhalasztva
     
A csoport állása:
     
1. Csuti II.   22
2. Szenna Pack   21,5
3. Tabáni Spartacus   21
4. Pénzügyőr   20,5
5. Mat(t)ador   18,5
6. Tapolca   18,5
7. Vízügyi SC   18,5
8. Géniusz Tata   16
9. Lenti   13
10. Gyõri Elektromos   12,5(12)
11. Király Sakk   11,5
12. ASE Paks II.   10,5(12)
 
Maróczy csoport
4,5 HÜSI Dunaharaszti 7,5
Heves Makói VSE *
8 KEVITERV Biogál 4
8 Hódmezõvásárhely Edelény 4
4 Fót Statisztika II. 8
6,5 Sárospatak Mátra 5,5
     
* Elhalasztva    
     
A csoport állása:
     
1. Statisztika II.   25
2. Hódmezõvásárhely   19
3. Sárospatak   18,5
4. Dunaharaszti   18
5. KEVITERV   17,5
6. Edelény   17
7. Mátra SE   17
8. Makói VSE   16,5(12)
9. Biogál   16,5
10. Fót   16
11. HÜSI   13,5
12. Heves   9,5(12)
 
NB II.
Tóth László csoport
10 Újszászi VVSE Orosházi MTK 2
5 Szentesi SSC Makó SVSE II. 7
8,5 GYDSE Bege Márton SE 3,5
5,5 Battonya Széchenyi Kkmét 6,5
8,5 TÁKISZ SE Köszolg Kkhalas 3,5
9,5 Békési TE Szarvasi SE 2,5
     
A csoport állása:
     
1. Újszászi VVSE   24,5
2. TÁKISZ SE   24
3. Széchenyi Kkmét   23
4. Békési TE   22,5
5. GYDSE   19
6. Battonya   18,5
7. Orosházi MTK   17
8. Bege Márton SE   16
9. Makó SVSE II.   16
10. Köszolg Kkhalas   13,5
11. Szentesi SSC   13
12. Szarvasi SE   9
 
Asztalos csoport
8,5 Szenna Pack II. Koppány SE 3,5
4,5 Karmin SE Nagyatádi VSK 7,5
Gépelem SE Decs 1990 *
2,5 Kaposvári SE Varga-Márfy FSE 9,5
7 Komlói Bányász Kalocsai SE 5
6 Pannonpower SE Baja SVSC 6
     
* Elhalasztva    
     
A csoport állása:
     
1. Nagyatádi VSK   22,5
2. Varga-Márfy FSE   22
3. Pannonpower SE   20,5
4. Baja SVSC   19
5. Kalocsai SE   17,5
6. Komlói Bányász   17,5
7. Decs 1990   16(12)
8. Szenna Pack II.   16
9. Kaposvári SE   15,5
10. Karmin SE   13,5
11. Gépelem SE   12,5(12)
12. Koppány SE   11,5
 
Barcza csoport
Hböszörmény II. EMSE *
7,5 Debreceni EAC Szabolcs Volán 4,5
2,5 Hajdúszoboszló Kazincbarcika 9,5
9,5 Debreceni Betû Nádudvari SE 2,5
9 Tiszaújvárosi SC Tiszavasvári SE 3
7,5 Piremon SE Karcagi SE 4,5
     
* Elhalasztva    
     
A csoport állása:
     
1. Debreceni EAC   24,5
2. Debreceni Betû   23
3. Tiszaújvárosi SC   22
4. Piremon SE   21,5
5. Kazincbarcika   19,5
6. Hajdúszoboszló   16
7. Karcagi SE   16
8. Szabolcs Volán   16
9. Tiszavasvári SE   12,5
10. EMSE   12(12)
11. Hböszörmény II.   10,5(12)
12. Nádudvari SE   10,5
 
Breyer csoport
7 Százhalombatta Péti MTE 5
6,5 Barcza GSC Tököl VSK 5,5
8,5 Szentendrei SI Láng Vasas 3,5
5,5 Komáromi AC Turul SE 6,5
4,5 Dunaharaszti II. Vízügyi SC II. 7,5
7 Vértesi Erõmû ZOLTEK SE 5
     
A csoport állása:
     
1. Vízügyi SC II.   24
2. Dunaharaszti II.   21
3. Százhalombatta   20,5
4. Vértesi Erőmű   20,5
5. Barcza GSC   19
6. Szentendrei SI   18,5
7. Láng Vasas   17,5
8. Turul SE   16,5
9. Péti MTE   16
10. ZOLTEK SE   15
11. Tököl VSK   14
12. Komáromi AC   13,5
 
Erkel csoport
6 Garancia VSC MAFC 6
5 BEAC II. Vasútépítő 7
9 Poli-Mix Vác Michelin Hun. SC 3
7 Szekuritás SK Kárpáti Ernõ SE 5
8 Pénzügyõr II. Hatvani SK 4
6,5 Gödöllõi EAC II. Füzesabonyi SC 5,5
     
A csoport állása:
     
1. Poli-Mix Vác   23
2. Szekuritás SK   22,5
3. Vasútépítõ   22
4. BEAC II.   21,5
5. Füzesabonyi SC   18,5
6. Pénzügyőr II.   18,5
7. MAFC   18
8. Gödöllői EAC II.   17,5
9. Garancia VSC   15,5
10. Michelin Hun. SC   13,5
11. Hatvan-Pásztó   13
12. Kárpáti Ernõ SE   12,5
 
Széchenyi csoport
5,5 Arborétum Bányász SK Ajka 6,5
4,5 Lövő SE Sakk Club Sárvár 7,5
3,5 Haladás VSE II. Keszthelyi Spart. 8,5
5,5 Gyõri Vízügy Flesch Károly SE 6,5
8 Zala Volán TE Szentgotthárd 4
4,5 HEMO Veszprém Aquapr.-Nyugatker 7,5
A csoport állása:
     
1. Sakk Club Sárvár   25,5
2. Keszthelyi Spart.   24,5
3. Aquapr.-Nyugatker   21
4. Zala Volán TE   18,5
5. Bányász SK Ajka   17
6. Haladás VSE II.   17
7. Szentgotthárd   17
8. Flesch Károly SE   16,5
9. Gyõri Vízügy   16
10. Lövő SE   15
11. Arborétum   14
12. HEMO Veszprém   14
 

A Tata-Lenti mérkőzésről a táblánkénti eredmények is a rendelkezésemre állnak:

Géniusz Tata - Lenti TE
0,5 Dibusz Ferenc Laczó Géza 0,5
0 László Imre Honfi György 1
0,5 Horváth Csaba Gáber József 0,5
1 Jr. Szobi Géza Mányai Zsolt 0
0,5 Szemeti Árpád Kámán László 0,5
0,5 Mátrahalmi Tibor Kása Krisztián 0,5
0,5 Erős György Balaskó Marcell 0,5
1 Akóts Gábor Soós Lajos 0
0,5 Kovács Dávid Dömötör József 0,5
0,5 Bányai Sándor Horváth József 0,5
1 Sztruhár Zsuzsa Molnár Balázs 0
1 Nagy Ferenc Szokoli Szimóna 0
7,5 4,5


Honfi György


>> ESEMÉNYNAPTÁR
KEZDŐKNEK
- regisztráció -