keres - kínál
Kattintson ide a megrendeléshez!

Sakkolimpia / Bled, 2002
XXXV. Sakkolimpia, Bled, 2002
A Bledben folyó Sakkolimpia negyedik fordulójában kettős magyar siker született. A férfi és a női válogatottunk is győzött! A férfiak az azerbajdzsán válogatottat győzték le 2½-1½ arányban, a nők Venezuela csapatát verték 2½-½-re. Érdekesség, hogy így az azerbajdzsánokkal és a venezuelaiakkal mind a férfiak, mind a nők játszottak már ezen a Sakkolimpián.

Rendeződni látszanak a Sakkolimpia honlapja körül a dolgok. A partik online közvetítése nem 14.00-kor, hanem 14.30-kor kezdődik és körülbelül 19 óráig tart. A következő címen érhető el a Sakkolimpia hivatalos honlapja: http://www.35chessolympiad.com

Férfiak

Ebben a fordulóban az oroszok a grúzokkal játszottak. Kaszparov és Halifman győzött, a másik két parti remi, így 3-1 az oroszoknak. A lengyelek ugyanilyen arányban győzték le Kubát és a bosnyákok a kazahokat. Az örmények 3½-½-re lelépték a jugoszlávokat. Az Ukrajna-Spanyolország mérkőzésen 8 nagymester sakkozott, és az ukránok Ponomarjov és Baklan győzelmével 3-1-re nyertek. 8 nagymester játszott a Kína-Németország mérkőzésen (2-2), és az Izland-Anglia (1½-2½ ) találkozón is. Meglepetésre az izlandiak éltáblása Stefansson Hannes legyőzte Adamsot.

Kállai Gábor, a magyar csapat kapitánya ezúttal a Lékó Péter, Polgár Judit, Almási Zoltán, Gyimesi Zoltán összetételű csapatot játszatta. Az azerbajdzsánok éltáblása Radjabov világklasszis, úgy mint Lékó Péter és Polgár Judit és a világválogatottban is szerepelt. Világossal nem igazán próbálkozott Lékó ellen, sorozatos cserék után döntetlenben állapodtak meg. Polgár Judit világossal nyílt spanyolban nagyon megverte Mamedyarovot! Almási és Gyimesi is nyerésre játszott, de ezúttal be kellett érniük a döntetlennel. Mondhatjuk azt, hogy papírforma győzelem született.

A részletes eredmények:

Azerbajdzsán   1½-2½ Magyarország
1 Radjabov Teimour 2628 ½-½ Lékó Péter 2743
2 Mamedyarov Shakhriyar 2580 0-1 Polgár Judit 2685
3 Gashimov Vugar 2580 ½-½ Almási Zoltán 2672
4 Maherramzade Javad 2469 ½-½ Gyimesi Zoltán 2596

A csapat megbízhatóan játszik, eddig még senki sem vesztett partit!

A férfiak egyéni eredményei:

Férfiak 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Össz.

Nők

A nőknél több nagy rangadóra is sor került a negyedik fordulóban. A 3 nagymesterrel felálló lengyelek a szintén 3 nagymesterrel, köztük egy férfi nagymesterrel felálló kínaiakkal játszottak. Nagy meglepetésre Radziewicz Iveta legyőzte a világbajnoknőt, Zsu Csent! A többiek azonban kikaptak, így 2-1-es kínai győzelem született!

A Moldova-Grúzia mérkőzésen is 6 nagymester küzdött, a grúzok 2½-½-re magabiztosan győztek. Nagy meglepetésre a csehek ugyanilyen arányban megverték a jóval esélyesebb ukránokat. Meglepetés az amerikaiak 2-1-es győzelme a jugoszlávok ellen. Az oroszok 2-1-re győztek az örmények ellen, a románok nem bírtak a vietnámiakkal (1½-1½).

Horváth József, a magyar női válogatott kapitánya a 3 nemzetközi mesterrel felálló venezuelaiak ellen Dembo Yelenát pihentette. Lakos Nikoletta végre játszhatott egy partit világossal is! Niki ismét győzött, 4-ből 3½ pontjával eddig ő a magyarok legjobb pontszerzője. A harmadik táblán Gara Anita sötéttel agresszívan átvette már a megnyitásban a kezdeményezést bizonytalankodó ellenfelétől és matt támadással szép játszmában győzött. Az első táblán Vajda Szidónia hiába tett szert minőség előnyre, a 114. (!) lépésben kénytelen volt megelégedni a döntetlennel.