Az utolsó forduló rendkívül izgalmasan alakult Halkidikben. Az élcsoport állása az utolsó forduló kezdetekor ez volt:
2. BOSNA Sarajevo (bosnyák) 10 pont (24-12)
3. Ladia-Kazan-1000 (orosz) 10 pont (24-12)
5. Polonia Plus GSM Warsawa (lengyel) 9 pont (25-11)

A Csuti SK, Zalaegerszeg csapata 7 ponttal a 14. helyen állt!

Az utolsó forduló párosítása az élcsoportban:
NAO Chess Club - Norilsky Nikel
Ladia-Kazan-1000 - BOSNA Sarajevo
Polonia Plus GSM Warsawa - Tomsk-400

A zalaegerszegieket a bosnyák Kiseljak együttesével sorsolták össze. Mindkét csapat a legerősebb összeállításában ült asztalhoz, azaz a bosnyákok 6 nagymesterrel - csapatuk Élő-szám átlaga: 2596. Az öt nagymesterrel és egy nemzetközi mesterrel játszó Csutisok átlaga „mindössze” 2505 volt. A több mint 90 pontos különbség – főleg csapatszinten – igen jelentősnek mondható. Ennek fényében a 4-2-es magyar győzelem igazi bravúr! A részletes eredmények:

Lugovoj Aleksej - Horváth Gyula 0-1

A NAO Chess Club csapata egy pontos vezetése birtokában nem készülhetett nyugodt mérkőzésre. Győzelem esetén övék az arany, döntetlen esetén viszont csak az ezüst érem nézett ki nekik, hacsak a másik rangadó, a Ladia-Kazan-1000 - BOSNA Sarajevo meccs nem döntetlen eredménnyel ér véget. Barejevék (Norilsky Nikel) győzelme esetén a NAO Chess Club csapata még a dobogóról is leszorulhat. Idegileg az oroszok bírták jobban, az eredmény:

NAO Chess Club - Norilsky Nikel 2,5-3,5
(Grischuk – Barejev döntetlen, Szvidler - Drejev 0-1, Lautier – Zvjagintsev 1-0, Bacrot – Malakov 0-1, Fressinet – Tregubov 1-0, Nataf – Glek 0-1)

„Nagyüzem”
A másik rangadón a „nemzetközi” csapatban Shirov és Movszeszjan győzelmére csak Timofejev tudott válaszolni, így:

Ladia-Kazan-1000 – Bosna Szarajevo 2,5-3,5 (Halifman – Adams döntetlen, Akopjan – Shirov 0-1, Rublevskij – Szokolov döntetlen, Harlov- Movszeszjan 0-1, Baklan – Radjabov döntetlen, Timofejev- Kozul 1-0)

A lengyelek (Polgár Judit csapata) legázolták a tomskiakat:

Polonia Plus GSM Warsawa - Tomsk-400 4,5-1,5
(Ivancsuk – Filippov 1-0, Polgár J. - Motylev 1-0, Krasenkow – Piguszov döntetlen, Macieja – Kobalia 1-0, Rozentalis – Landa döntetlen, Socko – Kotsur 1-0)

A Csuti SK utolsó fordulóbeli győzelmével nagyot lépett előre! A 9 pontosok közül a magyar bajnok teljesítménye bizonyult a legjobbnak, hála a 4. és 5. fordulóbeli nagyarányú győzelmüknek! A zalaegerszegiek végül a nagyon előkelő 8. helyen zártak! Meg merem kockáztatni, hogy ez a klub eddigi legnagyobb sikere! Szívből gratulálunk!

A végeredmény (élcsoport):

1. BOSNA Sarajevo (bosnyák) 12 pont (27,5-14,5)
2. Norilsky Nikel (orosz) 12 pont (27-15)
3. Polonia Plus GSM Warsawa (lengyel) 11 pont (29,5-12,5)
4. NAO Chess Club (francia) 11 pont (24 -18)
5. Danko Donbass (ukrán) 10 pont (27-15)
6. Ladia-Kazan-1000 (orosz) 10 pont (26,5-15,5)
7. BM Kisela Voda Skopje (macedón) 10 pont (26,5-15,5)
8. CSUTI SK, Zalaegerszeg (magyar) 9 pont (26,5-15,5)
9. Chess Club Alkaloid, Skopje (macedón) 9 pont (24,5-17,5)
10. Tomsk-400 (orosz) 9 pont (23,5-18,5)
11. Saint-Petersburg LTG (orosz) 9 pont (23-19)

Az alábbi táblázatban a magyarok egyéni eredményeit követhetik nyomon fordulóról fordulóra. Az Élő oszlopban az ellenfelek Élő-szám átlagát tüntettük fel, a % oszlopban egészre kerekített értékek találhatók.