keres - kínál
Kattintson ide a megrendeléshez!

Beszámolók / BEK, Halkidiki, 2002 / BEK, Halkidiki, 2002
Bajnokcsapatok Európa Kupája, Halkidiki, 2002
Az utolsó előtti fordulóban Halkidikben a BEK-ben a zalaegerszegi Csuti SK orosz csapatot kapott ellenfélül. A tomskiak 8 nagymesterrel érkeztek Görögországba, így minden táblán nagymesterrel tudtak kiállni. A magyar bajnok az első és az utolsó táblán vesztett (Portisch és Pálkövi) a harmadikon nyert (Horváth Ádám), a többi parti döntetlenül végződött. A részletes eredmények:

Kotsur Pavel - Pálkövi József 1-0

Az élbolyban a Ladia-Kazan-1000 gárdája 3-3-t játszott a NAO Chess Club csapatával. A „nemzetközi” csapat, a Bosna Szarajevo 4-2-re győzött a Donyeck ellen. A Norilsky Nikel 3,5-2,5-re, a Polonia Plus GSM Warsawa 4-2-re győzött. Az érdekesebb eredmények:

Ladia-Kazan-1000 - NAO Chess Club 3-3 (Halifman-Griscsuk döntetlen, Akopjan-Szvidler 0-1, Rublevszkij- Lautier döntetlen, Harlov- Bacrot döntetlen, Baklan- Fressinet döntetlen, Timofejev- Nataf 1-0)

Horváth Ádám
nemzteközi nagymester
A Csuti SK egyik erőssége

A magyarok közül Polgár Judit legyőzte Nikolics nagymestert, Varga Zoltán Borrisst, Horváth József pedig remizett.

Ha az utolsó fordulóban a Csutisok nyernek, igen előkelő helyen végezhetnek!
Az élcsoport állása az 6. forduló után:
1. NAO Chess Club (francia) 11 pont (21,5-14,5)
2. BOSNA Sarajevo (bosnyák) 10 pont (24-12)
3. Ladia-Kazan-1000 (orosz) 10 pont (24-12)
4. Norilsky Nikel (orosz) 10 pont (23,5-12,5)
5. Polonia Plus GSM Warsawa (lengyel) 9 pont (25-11)
6. Tomsk-400 (orosz) 9 (22-14)

A Csuti SK, Zalaegerszeg csapatának 7 pontja (22,5-13,5) van és ezzel a 14. helyről várják a befejező fordulót.

A BEK döntőről készült játszma összeállításunkat az alábbi linkre kattintva tekinthetik meg: