keres - kínál
Kattintson ide a megrendeléshez!

Beszámolók / BEK, Halkidiki, 2002 / BEK, Halkidiki, 2002
Bajnokcsapatok Európa Kupája, Halkidiki, 2002
A Halkidikben folyó BEK negyedik fordulójában a Csuti SK gárdája egy „szerényebb” képességű német csapatot kapott ellenfélül. A németek tartalék nélkül, 5 nemzetközi mesterrel és egy FIDE mesterrel érkeztek Görögországba. A találkozón a magyar bajnok magabiztos győzelmet aratott, amellyel maximálisan elégedettek is, hiszen ilyen erős mezőnyben az 5-1, valljuk be, nem mindennapi bravúr! A zalaegerszegiek ezzel a győzelemmel visszakapaszkodtak az élbolyba! A részletes eredmények:

Rudolf Henrik - Pálkövi József 0-1

Az élbolyban a „nemzetközi” csapat, a Bosna Szarajevo 4-2-re verte a szentpéterváriakat. Ugyanilyen arányban győzött a francia NAO Chess Club csapata az előző fordulóban a Csuti SK-t verő Chess Club Alkaloid, Szkopje csapata ellen. Az orosz Ladia-Kazan 1000 csapata szintén 4-2-re győzött. A lengyelek (Ivancsukkal és Polgár Judittal) a házigazda görögök ellen 4,5-1,5 arányban bizonyultak jobbnak. Barejevék (Norilsky Nikel) 5-1-re győztek. Nagyon tömör még mindig az élmezőny! Az érdekesebb eredmények:

Saint-Petersburg LTG - Bosna Szarajevo 2-4 (Szakajev- Adams 0-1, Volkov- Shirov döntetlen, Korchnoj- Szokolov döntetlen, Ivanov- Movszeszjan döntetlen, Alekszejev- Radjabov döntetlen, Szmirnov-Kozul 0-1)

Chess Club Alkaloid, Skopje – NAO Chess Club 2-4 (Alekszandrov-Griscsuk döntetlen, Tivjakov- Szvidler 0-1, Nedev-Lautier döntetlen, Bogdanovski- Bacrot döntetlen, Stanojoski- Nataf döntetlen, Stojanovski- Hauchard 0-1)

A mérkőzés egy pillanata

A magyarok közül Polgár Judit a görögöket erősítő Marjanoviccsal döntetlent játszott, Varga Zoltán és Horváth József is remizett.

Az élcsoport állása a 4. forduló után:
1. BOSNA Sarajevo (bosnyák) 8 pont (17,5-6,5)
2. NAO Chess Club (francia) 8 pont (15-9)
3. Ladia-Kazan-1000 (orosz) 7 pont (17,5-6,5)
4. Tomsk-400 (orosz) 7 pont (16-8)
5. Polonia Plus GSM Warsaw (lengyel) 6 pont (18-6)

A Csuti SK, Zalaegerszeg csapata 5 ponttal (2 győzelem, 1 döntetlen, 1 vereség), 14,5-9,5-es játszma aránnyal a 13. helyen várhatja a folytatást.

A BEK döntőről készült játszma/kombináció összeállításunkat az alábbi linkre kattintva tekinthetik meg: