Beszámolók / Oroszország - Világválogatott / Oroszország-Világválogatott
Oroszország-Világválogatott
------------------------------------------------------
1. nap
Az Oroszország-Világválogatott mérkőzés első napján két fordulót bonyolítottak le. 25-25 perc gondolkozási idővel a FIDE rapidsakk szabályai szerint ültek a táblákhoz az oroszok és a világ legjobbjai.

Az első fordulóban 6-4-es Világválogatott győzelem született, a másodikban 5,5-4,5 arányban volt jobb a Világválogatott. Összesítésben 11,5-8,5!

A két magyar közül Lékó az első két fordulóban Kramnyikkal és Kaszparovval mérkőzött, mindkét partija döntetlen eredménnyel. Polgár Judit mindkét partiját elvesztette.

2. nap
Ezen a napon 3 játszmát játszottak a csapatok. Megkezdődött a taktikázás is. Mint az várható volt az oroszok az első nap két vereséget elszenvedett exvilágbajnokukat, Karpovot pihentették. Helyette Zvjagincev állt be, és játéklehetőséget kapott a másik tartalék Drejev is. A világválogatottban is lecserélték az első nap két vereséget elszenvedett Polgár Juditot, helyét Akopjan vette át.

A harmadik fordulóban az oroszok megszerezték első csapatgyőzelmüket, a minimális arányban 5,5-4,5-re győztek. Ponomarjov megszerezte első győzelmét a tartalékként beállt Zvjagincev ellen, Shirov legyőzte Kramnyikot.

Az III. forduló eredménye:

Oroszország – Világválogatott 5,5-4,5

Oroszország – Világválogatott 14-16

A negyedik forduló újra az oroszoké volt. Karpov visszaállt az orosz csapatba. A világválogatottnál játéklehetőséget kapott a másik tartalék Azmaiparasvili is, Polgár Judit újra kimaradt a csapatból.

Megismétlődött a harmadik forduló eredménye, az oroszok egy ponttal győztek. Kaszparov megszerezte első győzelmét, a spanyol Shirov ellen. Ponomarjov újra nyert és Lékó Péter is megízlelhette a győzelem ízét.

A IV. forduló eredménye:

Oroszország – Világválogatott 19,5-20,5

Az ötödik fordulóban az oroszoknál Halifman és Zvjagincev maradt ki a csapatból, a világválogatottba visszaállt Polgár Judit.

Judit meghálálta a bizalmat és legyőzte Kaszparovot! Kramnyik és Karpov megszerezték első győzelmüket (az ötödik fordulóban!), Anand és Lékó is elszenvedte első vereségét. A második játéknapon az oroszoknál Morozevics remekelt, mindhárom partiját megnyerte! A verseny félidejénél az oroszok 4 világbajnoka közül Halifman még nem nyert partit, és a többiek is csak egyet-egyet.